×

Vyhledávání


Zadejte požadovaný výraz do vyhledávacího pole.

×

odkaz

O spolku Létejme z Ostravy, z.s.

Spolek Létejme z Ostravy, z.s. poskytuje zázemí lidem, kteří se aktivně zajímají o letiště Leoše Janáčka Ostrava. Cílem je být partnerem letiště, představovat a prezentovat názory „třetí osoby” v otázkách a plánech rozvoje, zejména pak trendech letecké dopravy. Jeho členy jsou lidé, kteří mají mnoho zkušeností, pohybují se delší dobu v leteckém světě a uvědomují si pozitivní dopad letecké dopravy v Moravskoslezském kraji.

Jsme neziskovou organizací, která byla založena na jaře roku 2011. Tehdejší kroky vedení letiště Leoše Janáčka v Ostravě se lidem, kteří se o tyto kroky a situaci zajímali, nezdály jako standardní. Jako bumerang se mu vracela strategie, kterou začala érou Evžena Tošenovského (a Pavolem Lukšou, jejím pokračovatelem) úporným směrováním letiště pro business klientelu stůj, co stůj. Proto jsme se rozhodli vytvořit právní subjekt, který má větší váhu v jednání s představiteli kraje, letiště, úřady a v neposlední řadě také s odbornou veřejností.

Vzhledem k situaci, v jaké se ostravské letiště nachází, je nutno dodat, že současná strategie a vize, která se počala realizovat s nástupem p. Jakuba Unucky (tehdejší náměstek pro dopravu MSK), p. Jaromíra Radkovského (ředitel ostravského letiště) a Stanislava Bujnovského (obchodní ředitel) se nám jeví správná a i my vidíme cíl.

Velmi oceňujeme komunikaci letiště směrem k veřejnosti, ať už na sociálních sítích, v rádiích, nebo i osobně. Tohle se s jistotou podepisuje pozitivně v jejích očích. Aktivně se snažíme v tomto napomáhat a můžeme si tedy "odškrtnout" jeden z cílů spolku, který jsme si v minulisti stanovili - Nastavení vlídné tváře směrem k veřejnosti. Samozřejmě, že lze ještě mnoho věcí zlepšovat, nicméně jak my, tak i letiště nezahálí.


Hlavní cíle

Další cíle sdružení