Nejnovější komentáře

O linky do Amsterdamu a Helsinek není zájem

Datum: 14.8. 2017 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Snaha Moravskoslezského kraje zajistit nové linky do Amsterodamu a Helsinek je neúspěšná, do konce července se nikdo nepřihlásil do výběrového řízení. Kraj se proto rozhodl lhůtu pro podání nabídek o měsíc prodloužit, nepomohlo ani zmírnění podmínek.

„Je to zejména z toho důvodu, aby bylo poskytnuto potenciálním uchazečům více času pro zpracování nabídek,“ Mluvčí krajského úřadu Petra Špornová to vysvětluje takto. „V celoevropském období dovolených a v hlavní letecké sezoně se pětapadesátidenní lhůta ukázala jako nedostatečná, proto se zadavatel rozhodl tuto lhůtu ještě o třicet dnů prodloužit,“.

Zda se kraji podaří najít přepravce, se tak ukáže až na začátku září, nejspíš se tak ale nestane, zájem o provozování linky z Mošnova je podle všeho minimální. A to i přes skutečnost, že úřad chtěl provoz linek převzít na sebe, náklady hradit v celé výši a případnou ztrátu krýt z vlastního rozpočtu. Pokud se ani v prodlouženém termínu do výběrového řízení nikdo nepřihlásí, kraj další nabídku už neplánuje.

„Zrušili jsme požadavek na konkrétní časy odletů i podmínku bázování letadla v Ostravě,“ přiblížil v červnu náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka. Změna podmínek přesto žádné zájemce neoslovila. Kraj tak dále hledá způsob, jak dostat Mošnov ze stínu katovického letiště.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
johny | 15.10. 2017 - 19:24
http://zdopravy.cz/ostrava-amsterdam-nebude-kraj-ma-novy-sen-o-dotovane-lince-do-vidne-2940/