Nejnovější komentáře

Smartwings do Dubaje

Datum: 11.6. 2014 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Tuzemský charterový letecký dopravce Travel Service dostal v minulých dnech od ministerstva dopravy ČR povolení na desetileté provozování pravidelného leteckého spojení mezi Ostravou a Dubají ve Spojených arabských emirátech.

Začít létat chce z letiště v Mošnově od letošního listopadu, řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková. „Aktuálně jednáme s obchodními partnery, výsledky jednání budeme znát do měsíce,“ uvedla Dufková. Pokud bude o provoz leteckého spojení zájem, plánuje společnost mezi oběma městy létat jedenkrát týdně s letounem Boeing 737–800.

Travel Service začal s navyšováním spojů do Spojených arabských emirátů poté, co České aerolinie ohlásily stažení z vlastní linky do Spojených arabských emirátů – mezi Prahou a Abú Dhabí. Podle oficiálního vyjádření ČSA toto spojení kanibalizovalo cestující z další linky vhodné pro přestup na návazné lety do Asie, kterým je spojení mezi Prahou a korejským Soulem.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
johny | 26.6. 2014 - 20:16
Za vším asi bude stát liknavost Qatar Airways, které ani po mnoha měsících avíz stále nepotvrdily vstup do Prahy. Pro TS je to vhodné období ukousnout kus tržního koláče. Otázka je, jestli to bude konkurenceschopné i poté, co se Qatar rozmyslí.
Rado | 16.6. 2014 - 20:11
Jsem zvědav, s jakou cenou přijde SmartWings. Ono přeci jen komfort velkého letadla jakým je B777 a Emirates k tomu stojí za příplatek. Ale pokud to bude jako nedávná akce z Budapešti, určitě spojení využiju.