Smartwings do Dubaje

 rag    11.6.2014    Čtení na 1 min.

Tuzemský charterový letecký dopravce Travel Service dostal v minulých dnech od ministerstva dopravy ČR povolení na desetileté provozování pravidelného leteckého spojení mezi Ostravou a Dubají ve Spojených arabských emirátech.

Začít létat chce z letiště v Mošnově od letošního listopadu, řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková. „Aktuálně jednáme s obchodními partnery, výsledky jednání budeme znát do měsíce,“ uvedla Dufková. Pokud bude o provoz leteckého spojení zájem, plánuje společnost mezi oběma městy létat jedenkrát týdně s letounem Boeing 737–800.

Travel Service začal s navyšováním spojů do Spojených arabských emirátů poté, co České aerolinie ohlásily stažení z vlastní linky do Spojených arabských emirátů – mezi Prahou a Abú Dhabí. Podle oficiálního vyjádření ČSA toto spojení kanibalizovalo cestující z další linky vhodné pro přestup na návazné lety do Asie, kterým je spojení mezi Prahou a korejským Soulem.

Diskuze k článku

johny | 26.6.2014
Za vším asi bude stát liknavost Qatar Airways, které ani po mnoha měsících avíz stále nepotvrdily vstup do Prahy. Pro TS je to vhodné období ukousnout kus tržního koláče. Otázka je, jestli to bude konkurenceschopné i poté, co se Qatar rozmyslí.
Rado | 16.6.2014
Jsem zvědav, s jakou cenou přijde SmartWings. Ono přeci jen komfort velkého letadla jakým je B777 a Emirates k tomu stojí za příplatek. Ale pokud to bude jako nedávná akce z Budapešti, určitě spojení využiju.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.