Souhrn Low Cost premiéry v Mošnově - část první

 rag    5.6.2013    Čtení na 2 min.

Deštivé úterý 4. června 2013 se navždy zapíše do dějin ostravského letiště. Na dráhu 22 poprvé v historii přistálo letadlo společnosti Ryanair.

Tuto událost členové našeho sdružení sledovali jak na palubě letadla, tak i přímo na mošnovském letišti a v jeho těsné blízkosti. Fakt, že se jedná o významnou událost, potvrdila "generálka" vodní slavobrány, kterou si letištní hasiči vyzkoušeli zhruba hodinu před očekávaným příletem.

Na zmapování tohoto historického okamžiku dorazila i početná skupina novinářů. Přistání Boeingu 737-800 si nenechali ujít ani hejtman MS Kraje a ředitel Letiště Ostrava a.s. (na snímku zhruba uprostřed, bez reflexních vest).

Společnost Ryanair se prezentuje jako "on time airlines" a první přílet do Ostravy mu statistiku rozhodně nezkazí. Letadlo dosedlo na dráhu přesně podle letového plánu ve 20:01 místního času a o více než půl hodiny dříve oproti letovému řádu.

Po opuštění přistávací dráhy přes pojezdovou "Delta / Foxtrot" Boeing pomalu dotaxoval před letištní terminál. V jeho blízkosti již čekala dvě vozidla hasičů, která zajistila již ostrou verzi slavobrány.

Prakticky okamžitě po zastavení bylo letadlo obklopeno pozemní technikou a personálem.

Vítáme první cestující

Po příchodu do letištní haly si nešlo nevšimnout zaplněné tabule s informacemi o odletech. Tradiční loga ČSA a TVS doplnilo žluto-modré logo Ryanairu. Po nezbytné kontrole dokladů začali do haly postupně přicházet cestující z Londýna, mezi nimiž nechyběl ani předseda sdružení Radim Gál.

Obsazenost letadla se blížila 80% hranici, takže 140 cestujících a jejich doprovod velmi rychle zaplnili okolí mošnovského terminálu. Policie ČR se snažila a poctivě řešila nezodpovědné chování řidičů, nerespektujících dopravní značení. O služby vozidel CCTaxi prakticky nebyl zájem a informační stánek města Ostravy se směnárnou už pro jistotu zavřel hodinu a půl před příletem. Pokud někdo přiletěl do Ostravy poprvé, mohly ho tyto skutečnosti mírně rozladit, přesto však měl úterní večer své kouzlo.

Snad se budou služby cestujícím postupně zlepšovat a náš vzdušný přístav nebude dělat regionu ostudu. První dojem je přeci jen první dojem :-)

Pozn.: Tento článek obsahuje poznatky pozemního týmu. Informace od vzdušných členů budou k dispozici v následujícím článku.

Diskuze k článku

Eda | 8.6.2013
Nemáte dřepět v takové p...li jako je Dublin a radši si užívat Moravy :)
Hana Stareckova | Dublin | 8.6.2013
Me se jedna o to, ze nas tady v Dublinu a celkove v Irsku z OV a okoli je strasne moooooc a take lide ze Slovenska by tuhle destinaci urcite radi vyuzili. je celkem paradox, ze zijeme 7 let v Irsku pochazime z Ostravy kde mame letiste a dostat se domu nam kolikrat trvalo i cely den!!! Ted mame konecne aspon malou vyhodu, ze je dalnice az do Katowic a tak jsme zacli vyuzivat Katowice, ale to je asi tak posledni rok pred tim jedine Bratislava a nebo Praha coz je oboji celkem dost daleko od OV!!
hopla | 8.6.2013
Dublin je podle me dost slaba destinace. Byt aerolinkou tak radsi vic propaguju linku do CDG v jiznim Polsku, kam je prime spojeni jenom z Krakova.
Hana Stareckova | Dublin | 7.6.2013
Jeste by bylo fajn kdyby ten Ryanair zacal letat i z Dublinu do Ostravy, protoze na tohle uz cekame 7 let!!!!
Martin Petr | RIM nebo MILANO | 7.6.2013
Lepší než Řím by byl Mílano BGY, i pro návaznost letů...
rvh | 6.6.2013
Jano, jste si tim jista, ze by ta linka byla zivotaschopna? Mate nejaka cisla? Nebo jen Vase domenky?
Jana Marešová | lety do Londýna | 6.6.2013
To je super, že se v Mošnově něco děje. Gratuluji. Ještě by se mohlo létat do Říma !!! Máme krásné,nové letiště a odlétáme z polska. Je tam tolik čechů, že by to letadlo zaplnili sami. Není to škoda? Teda - nevím, na kom záleží, ale moc bych si to přála, aby se létalo z mošnova do Říma :)
microb | 6.6.2013
pěkná igelitka..
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.