Pro Mošnov úspěšné léto 2018

 rag    15.10.2018    Čtení na 1 min.

Letošní letní měsíce byly pro mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava z hlediska počtu odbavených cestujících velmi úspěšné. Jak vyplývá z oficiálních údajů ACI Europe letiště odbavilo za červenec a srpen celkem 166 tisíc cestujících, což v meziročním porovnání znamenalo nárůst o 27,6 %.

Za červenec prošlo branami letiště 84 566 cestujících, což meziročně znamená nárůst o 31,3 %, v srpnu ostravské letiště odbavilo 79 435 cestujících (nárůst o 24,7 %). Letiště zaznamenalo také nárůst pohybů jak v červenci (o 25,8 % na celkových 800), tak i v srpnu (718 pohybů (o 16 % více).

Růst letiště v Ostravě výrazně překročil průměrný růst v letišť v kategorii do 5 milionů cestujících, který byl podle ACI Europe v červenci 6,5 % a v srpnu 6,6 %. ACI Europe ve své srpnové zprávě zmínila Ostravu jako rychle rostoucí letiště v této kategorii.

Reklama MSK na letišti

Jak uvedl na svém webu deník Zdopravy.cz, zaplatil téměř osm milionů korun Moravskoslezský kraj za to, že na ostravském letišti bude cestující lákat k návštěvě kraje. Kraj si na letišti, které mu patří, pronajal desítky reklamních ploch od okenních fólií až po vozíky pro zavazadla na celý rok.

„Smyslem reklamy kraje na Letišti Leoše Janáčka Ostrava je přiblížit Moravskoslezský kraj návštěvníkům ze zahraničí i jiných krajů ČR. Tato forma reklamy cílí na turisty, ale i na cestující, kteří míří za obchodem nebo na služební cesty, ať už na schůzky nebo konference,“ řekla mluvčí kraje Nikol Birklenová.

„Sdělení na reklamních plochách se v průběhu roku budou měnit co do propagovaných akcí i atraktivit, a to v závislosti na turistické sezóně. Ve výsledku tak může návštěvníka přimět k návštěvě více akcí, než původně plánoval, případnému prodloužení pobytu nebo opakované návštěvě kraje,“ dodala Birklenová.

Cena je podle ní stanovená podle platného ceníku Letiště Ostrava. Mluvčí odmítla, že by šlo o skryté financování letiště, které bylo loni ve ztrátě 15 milionů korun.

Diskuze k článku

Danek | další linka z Brna | 6.11.2018
Dnes byla během krátké doby zpuštěna již 2 linka.Tentokrát z Brna do Berlína.Co MOšnov?Pane Unucka jednáme.
Petr Zapletal | Nové linky | 5.11.2018
To je teda divné. V tom případě je nutné se zamyslet, jestli v budoucnu do letiště investovat. V dobách, kdy je velká poptávka po letecké dopravě a stále není možno nalézt dopravce.
Ambry | 30.10.2018
Tak mám info přímo od p. Unucky, že bez veřejných peněz nebudou asi žádné nové linky...A veřejné peníze se zase bojí letecké společnosti přijmout ohledně možných sankcí ze strany FÚ a proto nechtějí podepisovat smlouvy na nové linky. Takže začarovaný kruh. A protože Poláci si vydobili v přístupové smlouvě s EU, že mohou veřejnými prostředky podporovat leteckou dopravu - a taky to dělají - a my ne, tak je to tam, kde to je...Takže jsem již pesimista ohledně nových linek z Mošnova.
Petr Zapletal | 24.10.2018
Super, děkuji za informaci.
Ambry | 23.10.2018
Jedná se o Varšavu. Uvidíme...
Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | 20.10.2018
Dobrý den,
Velice blízko je dohoda letiště a jedné letecké společnosti o otevření nového spoje. Snad bude moci být ohlášeno co nejdříve...
Petr Zapletal | Nové linky | 19.10.2018
A co nové linky???

Děkuji za rozumnou odpověď.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.