ČSA budou létat do Prahy opět až 4x denně

 rag    28.2.2018    Čtení na 1 min.

České aerolinie posilují leteckou linku Praha - Ostrava. Od května bude na jediné vnitrostátní lince létat až 4x denně. Dosud byly v nabídce pouze 2 denní lety.

ČSA na lince nabídnou týdně patnáct zpátečních spojů týdně, dosud se létá osmkrát týdně. Linka bude i nadále provozována turbovrtulovými letadly ATR 42/72. Čtyři denní spoje jsou v nabídce vždy v pondělí a v pátek, ve středu jsou tři. Ve středu ve směru z Ostravy budou k dispozici tři lety, v úterý, čtvrtek a v neděli jeden odpolední, v sobotu ranní. Ve směru z Prahy budou čtyři lety denně v pátek, po třech v pondělí a ve středu, dva lety pak ve čtvrtek a v neděli, jeden v úterý.

Zpáteční letenka stojí příjemných 1490 kč včetně všech poplatků, v ceně letenky je započítáno také jedno odbavené zavazadlo a jedno zavazadlo příruční a také výběr konkrétního místa. ČSA chtějí úpravou letového řádu i ceníku zamířit hlavně na tuzemské zákazníky.

Linku mezi Ostravou a Prahou doposud využívali především zahraniční obchodní cestující mířící do/z Ostravy kvůli svému businessu. Nicméně v poslední době ji ve větší míře začali využívat také turisté, kteří postupně objevují krásy a zajímavosti Ostravy a Moravskoslezského regionu. Nově chceme plně využít potenciál linky a nabídnout výhodné letenky nejen transferovým cestujícím, ale také těm lokálním,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod.

Diskuze k článku

Ambry | 4.3.2018
Načti web letiště, letové informace, seznam letů - a pak stránky s lety máš do konce letního letového řádu. Tam najdeš i lety mezi 23.3-2.5. 2018.
Dog | 2.3.2018
Já to teda vidím naopak: na stránkách letiště ty lety v dubnu a květnu chybí, ale na čsa si je můžu normálně rezervovat...
Ambry | 2.3.2018
Když se podíváš na web letiště Mošnov, od 24.3. jsou normálně lety napsány a můžeš i rezervovat.
Tak nevím...
Jinak v Brně se to zkomplikovalo, Blue Air zatím létat nebude a odloženo na neurčito.
Zbyněk Gross | Nejásejme předčasně | 2.3.2018
Ptal jsem se u ČSA, co bude na lince Praha-Ostrava mezi 23. březnem, kdy končí zimní letový řád, a 2. květnem, kdy začíná ten nový, lepší, posílený. Zde je odpověď: \"Potvrzuji, že v tuto chvíli nejsou na dané období žádné lety na lince Praha-Ostrava plánovány. Nicméně, situace se může ještě změnit, což ovšem v tuto chvíli nevíme a v plánu to zatím není.\"
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.